Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszym przedszkolu

Dnia 21.11.2022r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Dziecka pod patronatem UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Tego dnia wszystkie dzieci, nauczyciele oraz pracownicy naszego przedszkola przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski jest bowiem kolorem UNICEF- symbolizuje jedność z dziećmi na całym świecie. We wszystkich grupach odbyły się tematyczne zajęcia, przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną pt. ,,Wszyscy mamy prawa”,  na podstawie którego wypowiadały się na temat swoich praw, odbijały umoczone w farbie dłonie na kartce z prawami dziecka, kolorowały obrazki przedstawiające dzieci różnych ras, wykonały też książeczki z poznanymi prawami dziecka, które zabrały ze sobą do domu, składały puzzle przedstawiające dzieci z różnych narodowości oraz wykonywały plakaty na temat ,,Praw dziecka”.

Dzięki podjętym w tym dniu działaniom przedszkolaki wiedzą, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, odpoczynku, rodziny, miłości, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego je świata. Ale taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy to My - dorośli nigdy o tych prawach nie zapominali. Wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do tego aby w przyszłości stać się wspaniałym człowiekiem.

 Pamiętajmy o tym!

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1
Przedszkole Samorządowe Nr 83
ul. Strażacka 25
15-687 Białystok 
tel. (085) 6531779
e-mail zsps1@um.bialystok.pl
Powrót na początek strony