Spotkanie z leśnikiem

15 i 16 listopada do naszego przedszkola przybył niezwykły gość – Pani Leśnik z Nadleśnictwa Dojlidy . Na początku spotkania Pani Leśnik przedstawiła się dzieciom , opowiedziała kim jest , gdzie pracuje .

W dalszej części opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach.  Dzieci dowiedziały się, jak funkcjonują drzewa, jak należy zachowywać się w lesie i jak dbać o zwierzęta w okresie jesienno-zimowym. Oprócz ciekawych opowieści przedszkolaki miały okazję obejrzeć i dotknąć kory, nasion i liści z różnych drzew. Dzieci najbardziej zainteresował kawałek drewna pogryziony przez korniki. 
Pani Leśnik zwróciła uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru. Przypomniała naszym przedszkolakom, iż w lesie nie należy :

– hałasować, by nie płoszyć ptaków,
– wyrzucać śmieci na ściółkę leśną,
– rozniecać ognia w miejscach do tego nie przeznaczonych,
– zrywać i niszczyć roślin.

Serdecznie dziękujemy Pani Leśnik za to spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne !

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1
Przedszkole Samorządowe Nr 83
ul. Strażacka 25
15-687 Białystok 
tel. (085) 6531779
e-mail zsps1@um.bialystok.pl
Powrót na początek strony